Lotus’un Elektrikli SUV’undan, Lansman Öncesi Yeni Görseller Geldi

Lotus’un Elektrikli SUV’undan, Lansman Öncesi Yeni Görseller Geldi

Porsche, Lamborghini, Bentley veya Rolls-Royce olsun, hemen hemen her lüks ve spor otomobil üreticisinin portföyünde en az bir crossover görüyoruz. Purosangue ile Ferrari ve Type 132 ile Lotus çok yakında yüksek sürüş savaşına katılacak.

Esaslı bir dönüşüm geçiren Hethel merkezli köklü İngiliz markasının en çok satan modeli olması beklenen Lotus 132’nin bu ay içinde tanıtılacağı doğrulandı. Model resmi olarak 29 Mart’ta tanıtılacak ve tanıtım tarihini açıklamanın yanı sıra otomobil üreticisi, sıfır emisyonlu modelin belirli detaylarını kısmen gösteren bir tanıtım videosu da yayınladı.

Başlangıç olarak dış kısım, kıvrımlı çizgiler ve her iki uçta da ince LED ışıklarla tanımlanacak. Ayrıca Lotus markalı fren kaliperlerinin etrafında dönen, kısmen karbon fiberden yapılmış aerodinamik jantları da görüyoruz. Geleneksel yan aynaların yerini, kapı kartlarındaki veya gösterge panelindeki küçük ekranlarla birleştirilen kameralar almış gibi görünüyor, ancak bundan henüz emin olamıyoruz.

Kokpite geçtiğimize göre, arkadan aydınlatmalı butonlara sahip çok fonksiyonlu bir direksiyon simidi ve simidin arkasında sürüş modunu değiştirmek için kullanılacak kulakçıklara sahip olacağını da söyleyebiliriz. Önceki teaser görsellerde gördüğümüz şekilde ambiyans aydınlatması ve yüzer tarzda bir bilgi-eğlence sistemi de bulunacak.

Henüz Lotus dışında kimsenin güç aktarma organları hakkında hiçbir şey bilmediği bariz. Ancak elektrikli otomobillerinin 800 volt teknolojisine ve 92 ila 120 kWh arasında değişen kapasitelere sahip oldukça büyük pil paketlerine sahip olacağının önceden doğrulandığını unutmayalım. Menzil de başka bir büyük sır ve marka fanatikleri, yüksek performanslı bir versiyon bekleyebilirler.

Markanın gelecekteki sıfır emisyonlu ürünlerinden bahsetmişken, bunlar çok yönlü bir platforma dayanacak ve daha önce onaylandığı üzere sırasıyla 2023, 2025 ve 2026’da piyasaya sürülen dört kapılı bir coupe, küçük bir crossover ve bir spor modeli de içerecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!