Lotus Emeya İngiltere fiyatları açıklandı

Lotus Emeya İngiltere fiyatları açıklandı

Lotus, ilk elektrikli hiper GT modeli Emeya’nın İngiltere fiyatları ve özelliklerini açıkladı. Şirket ayrıca Emeya için bir online konfigüratör de tanıttı, böylelikle müşteriler araçlarını satın almadan önce kişiselleştirebiliyorlar. EV segmentinde yeni standartlar belirlemesi beklenen araç, bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren Avrupa müşterilerine teslim edilmeye başlanacak.

İngiltere’de, Emeya altı renk seçeneği ile sunuluyor ve Lotus’un elektrikli otomobil serisinde gövde rengi seçenekleri olarak mevcut olan iki yeni renk Emeya’da sunulmuş: Boreal Gri ve Fireglow Turuncu. Solar Sarı, Akoya Beyaz, Yıldızsi Siyah ve Kaimu Gri gibi yeni renkler renk skalasına eklenmiş. Fiyatlandırma açısından, Lotus, Emeya’yı lüks GT segmenti içinde rekabetçi bir şekilde konumlandırmış ve üç farklı seçenek sunuyor:

  • Emeya: Temel model, 94.950 £’dan başlayan fiyatlarla
  • Emeya S:  Daha donanımlı model, 107.450 £’dan başlayan fiyatlarla
  • Emeya R: Üst model, 129.950 £’dan başlayan fiyatlarla

 

18 Ocak’ta Çin’de piyasaya sürülen Emeya, 2024’ün üçüncü çeyreğinde İngiltere ve Avrupa müşterilerine teslim edilmeye hazırlanıyor. Emeya’nın sunabileceklerine gelince, Lotus bataryaların tasarımını ustalıkla optimize etmiş ve aynı alanda hücre paketlemesinde %20’lik bir artış sağlamış. Bu yenilik, Emeya için sektör lideri şarj özelliklerine dönüşüyor. Özellikle 350 kW’lık bir DC hızlı şarj cihazı kullanıldığında, Emeya yüzde 10-80 arası bir şarjı sadece 18 dakikada gerçekleştirebilecek ve maksimum WLTP menzili 610 km’ye ulaşabilecek. Performans açısından, Emeya ve Emeya S 612 bg güç üretirken, 0’dan 100 km/s hıza 4.15 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum 255 km/s hıza çıkabiliyor. Üst model Emeya R ise 918 PS ile sıfırdan 0’dan 100 km/s hıza  sadece 2.78 saniyede ulaşabiliyor 255 km/s maksimum hıza sahip.

5130mm uzunluğunda ve 3060mm dingil mesafesine sahip olan ve yaklaşık 2000mm genişliğindeki Emeya, Audi e-tron GT, BMW i5, Mercedes-AMG EQE, Porsche Taycan ve Tesla Model S gibi rakiplerle yarışacak. Kabin, beş koltuklu veya dört bağımsız spor koltuklu olmak üzere sunulacak ve ısıtma, havalandırma ve masaj fonksiyonlarına sahip olacak. Dört kişilik konfigürasyonda bagaj hacmi 426 litre hacim sunarken ve beş kişilik konfigürasyonda bagaj hacmi 509 litreye çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!