Maseratı, 2025’ten itibaren yüzünü elektriğe dönmüş olacak

Maseratı, 2025’ten itibaren yüzünü elektriğe dönmüş olacak

Maserati’nin yakında çıkacak olan Grecale isimli SUV modeli başlangıçta içten yanmalı ve hibrit güç üniteleriyle sunulacak olsa da, otomobil üreticisinin hedefi önümüzdeki beş yıl içinde tüm ürünlerinin elektrikli hale gelmesi.

Markanın CEO’su Davide Grasso, bu hafta mode konulu bir web etkinliğinde bu açıklamayı yaptı ve 2025 yılına kadar tüm Maserati modellerinin hibrit veya tamamen elektrikli olacağını iddia etti.

Grasso, “Yeni Gran Turismo ve Gran Cabrio modelleri de elektrikli olacak, tüm serimiz önümüzdeki beş yıl içinde elektrikli olacak” dedi.

Bahsi geçen Grecale’nin elektrikli versiyonu aynı zamanda Maserati’nin ilk tamamen elektrikli modeli olacak. Audi e-tron ve Mercedes-Benz EQC gibi rakiplerle mücadele edecek otomobilin 2022 yılından önce çıkacağı söyleniyor. Dahası, hem Levante hem de Quattroporte, 2023 veya 2024’te, hibrit veya sıfır emisyonlu elektrikli versiyonları ile değiştirilecek.

Gelecekteki tüm Maserati modellerine ilham verecek ön tasarıma sahip olduğu için bu değişimin odak noktasındaki otomobil MC20.

Otomobil üreticisinin tasarım patronu Klaus Busse Eylül ayında “Alçak konumlu ızgara ve ön panel ile çok daha yüksek yerleştirilmiş farlara sahip MC20’nin yüzü yeni tasarım dilimiz” dedi.

Gelecekteki Maserati modelleri, LED gündüz yanan farları ve belirgin ön ızgaraları aracılığıyla da kolayca tanımlanabilecek. Ancak Busse, MC20’nin arka ucunun yeni nesil Quattroporte veya Ghibli gibi daha geleneksel görünümlü modelleri nasıl etkileyeceğini veya etkileyip etkilemeyeceğini söylemedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!