BENTLEY, LÜKSÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEKİLDE TANIMLADI

BENTLEY, LÜKSÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEKİLDE TANIMLADI

Bentley, Flying Spur Hybrid’in lansmanını kutlamak için, bir Bentley müşterisinin bekleyebileceği kadar lüks ve bir hibrit müşterisinin umduğu kadar sürdürülebilir olacak şekilde hazırladığı Odyssean versiyonunu tanıttı.

Değişikliklerin çoğunun bulunduğu içeriden başlayarak, kabinde kuzu yünü kilimlere dönüştürülebilen halılar bulunuyor. Bu arada bazı paneller %100 İngiliz yününden yapılmış tüvitle süslenmiş.

Sürdürülebilirliği ve uzun süreli dayanıklılığı için seçilmiş olsa da, hala içeride deri var. Müşteriler “Autumn” deri seçeneğini kullanarak Beluga, Porpoise, Cricketball, Brunel, Burnt Oak deri veya Light Linen deri renkleri arasından seçim yapabilir. Ombre kaplamalar ve koltuklara dikilmiş loft elmas desenli iç mekan, otomobil üreticisinin geleceğini önceden haber veren EXP 100 GT konsept otomobilini andırıyor.

Bu arada ahşap kaplamalar, açık gözenekli Koa kaplamadan imal edilmiş. Bu, diğer kaplamalara kıyasla %90 daha az cila kullanır. Bentley, toplamda yalnızca 0,1 mm kalınlığa denk gelen yalnızca üç katman cila kullanır. Son olarak, orta konsol derinlik eklemek için Piyano Keten kaplama adı verilen şık, minimalist bir malzeme kullanılmış.

Flying Spur Hybrid Odyssean Edition’ın dış kısmında, 21 inçlik on çift kollu jantlarda ve gövdenin alt kısımlarındaki parlak süslemelerde Brodgar kaplamayı kullanmış. Bentley, döşemeye uyması için seçtikleri altı boya rengi seçeneği sunuyor, ancak müşteriler tabi ki istedikleri rengi seçmekte özgürler.

Bir elektrik motoruyla eşleştirilmiş 2,9 litrelik bir V6 ile çalışan Flying Spur Hybrid, toplam 536 hp güç ve 750 Nm tork üretiyor. Bentayga Hybrid’den 95 hp daha fazla güç üreten sedan, sadece 4,1 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor.

14,1 kWh lityum iyon piller sayesinde hibrit, yalnızca elektrik gücüyle 40 km’ye kadar yol kat edebiliyor ve Bentley, bunun müşterilerinin günlük kullanımları sırasında çoğunlukla V6 motorunu kullanmaktan kaçınmalarını sağladığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!