MEGANE, ELEKTRİKLİ BİR CROSSOVER OLUYOR

MEGANE, ELEKTRİKLİ BİR CROSSOVER OLUYOR

Renault, bu yıl satışa çıkmadan önce Megane E-Tech Electric ile büyük bir sürpriz yapmak istemiyor. Fransız otomobil üreticisi, aracın ilk teaser görüntülerini Mayıs ayında sunduktan sonra, 30 adet üretim öncesi prototipi halka açık yollarda kullanacak. Bunu şirketin yeni elektrikli crossover’a girişi olarak düşünün.

Megane E-Tech Electric, Nissan Ariya’nın Renault versiyonu olarak da tanımlanabilir. Her ikisi de CMF-EV platformunu baz alıyor ve Ariya’nın bunu ilk sunan olması gerekiyordu. Ancak Nissan, Japonya’daki satışlarını kışa, ABD ve Avrupa’daki satışlarını ise 2022’nin başlarına erteledi. Bu, Renault crossover’ının daha önce satışa çıkma olasılığını oldukça yüksek kılıyor.

Renault, üretim otomobilinin nasıl görüneceğini göstermenin yanı sıra bazı teknik özelliklerini de açıkladı. Megane E-Tech Electric, 450 km WLTP menzili için yeterli olması gereken 60 kWh pil paketine sahip olacak. Ayrıca 160 kW (215 hp) güç sağlayabilen bir motor sunacak.

Nissan Ariya iki farklı pil paketi sunacak. En küçüğü 65 kWh ve 360 ​​km’ye kadar WLTP menzili sunarken, 90 kWh pil paketi Japon crossover’a 500 km’ye kadar bir WLTP menzili sağlıyor. Bu özellikleri Megane E-Tech Electric’inkilerle karşılaştırdığımızda, Fransız elektrikli crossover’ın daha enerji verimli olduğu izlenimini edindik.

30 üretim öncesi prototipi, hatlarını gizlemek için geleneksel kılık değiştirecek, ancak bu tüm Avrupa’daki hayranların Nissan tarafından sunulandan daha geleneksel bir tasarıma sahip olduğunu görmelerini engellemeyecek.

Renault’nun, elektrikli crossover satışa çıktıktan sonra, daha büyük pil paketi ve çift motor seçeneği duyurmasını bekliyoruz. Avrupa yollarında bu EV’nin casus fotoğraflarını yığınla göreceğiz, ancak öncesinde Renault’nun paylaştığı muhtemelen daha yüksek kaliteli fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!