Mercedes-AMG C 63 SE Performance Bugün Dünyaya Tanıtılacak

Mercedes-AMG nihayet bu akşam yeni C63’ünü tanıtacak. Stuttgart’ın BMW M3 rakibi, önceki nesillerin gürleyen çift turbolu 4.0 litrelik V8’ini, yarı boyutunda 2.0 litrelik turbo beslemeli bir motor, ve ona destek veren elektrikli motorla değiştiriyor.

Instagram’da yayınlanan tanıtım videosu, gümüş renkli bir C63’ü farklı açılardan gösteriyor ve yan hava girişleri, LED aydınlatma üniteleri, AMG tarzı alaşım jantlar ve arkadaki karbon fiber dudaklı rüzgarlık gibi birkaç tasarım detayını gözler önüne seriyor.

Gerçek şu ki, AMG birkaç ay önce Goodwood’da hafifçe kamufle edilmiş bir prototip sergilediği için C63’ün agresif gövde kitinin çoğunu zaten gördük. Bu, Affalterbach’tan ekstra parçalar da dahil olmak üzere performans odaklı sedanın tasarımını gizlemek için çok da etkili olmayan bir kaplamayla sunulmuştu.

Daha az güçlü Mercedes-AMG C43 4Matic ile karşılaştırıldığında, C63 biraz daha sportif ön tampon girişlerine, “turbo” yazılı benzersiz yan hava girişlerine, daha belirgin bir arka spoylere ve daha kalın dikdörtgen şekilli dörtlü egzoz borularına sahip. C-Serisi serisinin performans amiral gemisi, aile dostu BMW M3 Sedan/Touring ve Audi RS4 Avant’a karşı rekabet etmek için hem sedan hem de steyşın gövde stillerinde sunulacak.

Daha önemli değişiklikler gövdenin altında gizli. Yeni C63’ün kombine 661 hp (500 kW / 670 PS) güç ve 750 Nm tork üreten yüksek teknolojili bir plug-in hibrit güç aktarma organı ile donatılacağı doğrulandı.

Bu sınıfında lider rakamlar, 48V yarı hibrit sistemli 2.0 litrelik dört silindirli motor ve 464 hp (350 kW / 470 PS) elektrikli turbo ve ayrıca arkaya monte edilmiş bir elektrik motoruyla 198 hp (150 kW) arka tekerleklere katkıda bulunarak elde edilecek. Model, gücü genelde arkaya iletmek isteyen ve drift dostu 4Matic+ dört tekerlekten çekiş sistemi ve dokuz vitesli otomatik şanzıman ile standart olarak gelecek.

https://www.instagram.com/reel/Ciqj_YOAwvL/?utm_source=ig_web_copy_link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!