Meyers Manx’ın Dune Buggy’si Gün Sayıyor

Meyers Manx’ın Dune Buggy’si Gün Sayıyor

Meyers Manx’ın Mart ayında duyurduğu elektrikli Dune Buggy’si, 19 Ağustos’ta Carmel, California’daki The Quail Motorsports Gathering etkinliğinde gerçekleşecek resmi lansmanı için geri sayım yapıyor. Ziyaretçiler, Meyers Manx 2.0 ile ilk kez orada tanışacaklar.

Şirket bu lansman için için çoğu ayrıntıyı saklıyor. Ancak 20 kWh veya 40 kWh olmak üzere iki pil paketi seçeneğine sahip olacağını zaten açıkladılar. Düşük kapasiteli olan tahmini 150 mil (241.4 kilometre) menzil sunarken, ikincisi kapasiteyle birlikte menzili de iki katına çıkarıyor: 300 mil (482.8 km).

İlginç bir şekilde, daha büyük ünite 20 kWh pil paketinden iki kat daha ağır değil. Meyers Manx 2.0, 20 kWh batarya ile 680 kilogram gelirken, 40 kWh batarya ile 748 kg ağırlığındadır. Fazladan 20 kWh’nin araca yalnızca 68 kg eklenmesi anlamına geldiğini hayal etmek biraz şaşırtıcı. Ya Meyers Manx’in ortaya çıkaracağı beklenmedik bir şey var, ya da bu rakamlar yanlış.

Pil paketinin içerebileceği bir sürpriz Coreshell teknolojisi Meyers Manx’ın elektrikli bir kum arabası yarattığını ortaya çıkaran hikayede TechCrunch, Phillip Sarofim’in iki şirket arasındaki bağlantı olduğunu söyledi. Sarofim, pil kapasitesini %30’dan fazla artıran ve ısı toleransını %200’e kadar artıran nano katmanlı bir kaplama çözümü vaat eden pil başlangıcına fon sağladı. Ayrıca, Bruce Meyers 2021’de ölmeden birkaç ay önce, 2020’de Meyers Manx’i satın aldı. Meyers, hem kendisinin hem de Freeman Thomas’ın bununla ilgilenmek için doğru adamlar olduğunu söyledi.

Thomas şirketin CEO’su ve orijinal Audi TT’nin, Volkswagen New Beetle’ın ve Jeep Treo konsept otomobilinin arkasındaki tasarımcıdır. Meyers Manx 2.0’ı tasarladı.

Orijinal kum buggy’sine oldukça benzese de, sadece farların muhafazası aynı. Meyers Manx 2.0’ı kumlu plajlar için gerçekten çok uygun hale getirebilen tamamen alüminyum monokok dahil olmak üzere her şey yeni. Genellikle bu tür senaryolarla ilişkili olarak korozyona karşı oldukça korunaklı olacaktır.

Kötü haber şu ki, 2023’te sadece 50 adet elektrikli Dune Buggy satılacak. Bu kasıtlı olarak yapılmış: Meyers Manx, elektrikli otomobili daha yüksek sayılarda üretmeden önce bu ilk sahiplerle nelerin iyileştirilmesi gerektiğini kontrol etmek için bir Beta programı yürütmek istiyor. Şirket, bu müşterilerle yakın bir ilişki sürdürmek istediğini ve nihai üretim otomobilinin geliştirilmesine müşterilerin de yardımcı olmalarını istediklerini söyledi.

Meyers Manx, elektrikli kum buggy’sinin teknik özelliklerini açıklamadı çünkü hala değişebilirler. Buna rağmen, yeni EV’nin bağımsız arka süspansiyonlara sahip olduğunu biliyoruz. Orijinali de öyleydi ama umarız Beetle tasarımındaki ani kamber değişiklikleri ortadan kaldırılmıştır.

Elektrikli kum arabasının selefinden temel bir farkı ise, arka aks için sadece bir yerine iki elektrik motoruna sahip olmasıdır. Bu motorlar muhtemelen tamamen arkaya da monte edilmemiştir ki, bu da yol tutuşunu pil takımının temsil edeceği düşük kütle merkezinden bile daha fazla geliştirir. Herhangi bir şekilde Volkswagen ile ilgili olup olmadıkları hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Bu motorların, 40 kWh’lık Meyers Manx 2.0 üzerinde 202 hp (151 kW) ve 325 Nm üretmesi bekleniyor. Bu otomobil aynı zamanda 0’dan 60 mph (97 kph) hıza sadece 4,5 saniyede ulaşabilecek.

Bu yeni elektrikli kum arabasının birincil amacının eğlenmek olduğu düşünüldüğünde, hızlı şarja ihtiyacı olduğu söylenemez. Ancak şirket yine de opsiyon olarak sunacak. Yerleşik şarj cihazının kapasitesi 6 kW olduğunda hızlı şarj iş görecektir.

Şirketin 2024’te gerçek bir üretim arabası isteyenler için ön siparişleri de açacağı 19 Ağustos’ta eksik olan her şeyi öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!