Porsche Taycan Turbo S, Nürburgring Elektrikli Araç Tur Rekorunu Kırdı

Porsche Taycan Turbo S,  Nürburgring Elektrikli Araç Tur Rekorunu Kırdı

Porsche, ultra hızlı Taycan Turbo S ile elektrikli üretim araçları için Nurburgring Nordschleife tur rekorunu kırdı.

Direksiyonun başında geliştirme sürücüsü Lars Kern olan, ayrıca yeni Performans Kiti ve Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC) ile donatılan Taycan Turbo S, Alman yarış pistinin 20,8 kilometrelik uzunluğundaki versiyonunu sadece 7 dakikada ve 33.3 saniyede tamamladı.

Taycan Model Hattı Başkan Yardımcısı Kevin Giek, “Elektrikli otomobiller için Nürburgring rekorunun Porsche’nin elinde olmasından çok memnunuz” dedi. “Bu tur zamanı sadece yeni performans kitimizde ne kadar potansiyel olduğunu göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Taycan’ın spor otomobil genlerini bir kez daha doğruluyor.”

Tur süresi noter tarafından doğrulandı ve söz konusu otomobilin TUV Rheinland tarafından standart bir üretim modeli olduğu doğrulandı. Ancak tamamen stok değildi, çünkü yukarıda bahsedilen yükseltmelerin yanı sıra, bir şeyler ters gittiğinde sürücüyü güvende tutmak için bir takla kafesi ve yarış koltukları içeriyordu.

Yeni Performance Kit’e gelince, 21 inç RS-Spyder jantlar, artık daha yüksek performanslı yeni hamura sahip Pirelli PZero lastiklere sarılıyorlar. Yeni lastiklerle uyum içinde çalışan Porsche 4D Şasi Kontrolü, şasi elemanlarını gerçek zamanlı olarak analiz eden ve senkronize eden ve böylece Taycan Turbo S’i daha da hızlı hale getiren bir sistem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!