MINI, Dünya Kadınlar Gününü Yeni Pat Moss Edition ile Kutluyor

MINI, Dünya Kadınlar Gününü Yeni Pat Moss Edition ile Kutluyor

Aynı adı taşıyan model, “1962’de motor sporları tarihine geçen ve daha çok Uluslararası Lale Rallisi olarak bilinen prestijli Noordwijk – Monte Carlo – Noordwijk rotasında İngiliz markasının ilk uluslararası ralli zaferini kazanan” Pat Moss’a saygılarını sunuyor.

Moss 2008’de vefat etti. Ancak marka şimdi başarısını Cooper S ve John Cooper Works’ün özel versiyonlarıyla kutluyor. Üretim dünya çapında 800 adetle sınırlı olacak, ancak Amerika’ya yalnızca John Cooper Works versiyonunu ihraç edilecek.

Pepper Wight veya Metalik Midnight Black renklerinde mevcut olan özel sürüm, kırmızı ayna kapakları ve Melting Silver’a ve ardından Jet Black’e geçmeden önce Chili Red olarak başlayan çok tonlu bir tavan rengine sahiptir. Yan kanatlarda, jant kapaklarında ve C sütunlarında lale grafikleri var, ama modele özel dokunuşlar sadece bunlar değil. Bunlara Pat Moss’un imzasını taşıyan bir grafik, ralli hakkında bilgi içeren bir çıkartma ve ralliyi kazanan klasik modelin kayıt numarasını onurlandıran üç boyutlu “737 ABL” yazısına sahip yatay bir kaput şeridi eşlik ediyor.

Kabine girerken, özel eşik plakaları görülüyor ve koltuğa oturunca karşınıza lale grafikli deri kaplı direksiyon simidi çıkıyor. Sürücüler ayrıca Moss’un imzasını ve “yukarı ve aşağı hareket eden motor pistonlarının soyut bir tasvirini” bulacaklar.

Pat Moss Edition, bu Mayıs ayında Avrupa bayilerine ulaşacak. Mini, aracın altı ileri manuel ile standart olarak geleceğini, ancak sekiz ileri otomatik bir ekstra ücret ödemeden mevcut olacağını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!