BMW, devrimci kabin içi teknolojisinin 20. yılını kutluyor

BMW, devrimci kabin içi teknolojisinin 20. yılını kutluyor

BMW, 11-14 Ocak tarihleri ​​arasında bu yıl dijital olarak gerçekleşecek olan CES’te, iDrive’ın 20. yılını sürücü-araç etkileşimi konusunda yepyeni bir sayfa açarak kutluyor.

Otomobil üreticisi, 2001 yılında çıkan E65 kasa kodlu 7-Serisinde bulunan birinci nesille en son iDrive sisteminş (BMW iX’te) karşı karşıya getiren bir vide da yayınladı.

BMW, yeni seri üretim teknolojisine öncülük ettiği sürece her zaman kendisi için başarılı olmuştur. 2004 yılında, sürücünün doğrudan görüş alanında ön cama bilgi yansıtan Head-Up Display ünitesini sunan ilk otomobil şirketi oldu. Ardından, 2015’te “Hareketle Kontrol” teknolojisinin prömiyerini yaptı.

Bu en son iDrive versiyonunun, tamamen elektrikli iX crossover’da görüldüğü gibi analog ve dijital arasındaki boşluğu doldurduğu söyleniyor.

BMW’nin kendi sözleriyle, bu “bir otomobildeki mevcut işlevlerin sayısı ve karmaşıklıkları yukarı doğru sabit bir eğri boyunca devam ettiği için başka bir paradigma değişikliğini müjdeliyor.”

Ayrıca, dijital zeka ve optimize edilmiş sensörler sayesinde BMW otomobilleri artık bazı durumlarda sürücüden daha fazla bilgiye erişebiliyor. Örnek olarak, en yeni iDrive sistemi diğer BMW araçlarından tehlike uyarıları alıp görüntüleyebilecek ve aynı zamanda bir varış noktasındaki park alanlarının kullanılabilirliği hakkında tahminlerde bulunabilecek.

“Yeni nesil BMW iDrive, akıllıca bağlanmış bir aracın potansiyelini her zamankinden daha kapsamlı bir şekilde kullanmak ve böylece mobilite deneyimini daha güvenli, daha rahat ve kullanışlı ve hatta çeşitlilik açısından daha zengin hale getirmek üzere ayarlandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!