Porsche Design 50. Yıldönümünü Kutluyor

Porsche Design 50. Yıldönümünü Kutluyor

Porsche Design bu yıl 50. yaş gününü kutluyor ve Alman şirket bu vesileyle iki özel otomobil, bir saat ve bir lifestyle koleksiyonu hazırladı. Tüm kutlama ürünleri, 1972’de Profesör Ferdinand Alexander Porsche’nin tasarımına saygı duruşu niteliğinde olan bir renk şemasıyla birleştiriliyor.

Porsche hali hazırda 911’i üretirken, 1972 yılı tarihteki ilk siyah kronografın yaratılmasına da ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda Profesör Ferdinand Alexander Porsche tarafından otomobil dışında tasarlanan ilk üründü.

Şirket 50. yaş gününü şık bir şekilde kutlamaya karar verdi ve Porsche Design’ın lansmanının altın yıldönümünü kutlamak için birkaç ürün hazırladı. Porsche Müzesi, 19 Ocak 2022’de açılacak özel bir sergi ile kutlayacak.

Bu nedenle, Porsche, 1972’deki orijinal modelin yeniden üretimi olan, ancak en son teknolojiye sahip 1972 Limited Edition Chronograph 1’den yalnızca 500 adetlik sınırlı bir üretim sunacak. 1972 versiyonunun tipografisini ve baton ibrelerini koruyacak, ancak kullanılan malzemeler yeni olacak. Bu nedenle titanyum, paslanmaz çeliğin yerini alacak.

Porsche Design tarafından sunulan ikinci yıldönümü saati Chronograph 1 – 911 Edition 50Y Porsche Design. Bu saat yine sınırlı bir seri olacak olan 911 Porsche Design 50th Anniversary Edition’ın 750 sınırlı modelinden birini satın alan müşteriler tarafından satın alınabilecek.

Porsche Design, kutlamasına moda, spor giyim ve yaşam tarzı aksesuarlarıyla devam edecek. Sunulan tüm ürünler, Porsche Design 50Y RCT PWRPLATE spor ayakkabısının orta tabanındaki gerçek karbon ekler gibi teknik yenilikler sunarken aynı zamanda mirasa odaklanır. Teknolojisi Puma tarafından geliştirilen ayakkabıdan sadece 911 çift üretilecek.

Üç model güneş gözlüğü sunuluyor ve bunlardan biri 911 adet, diğer ikisi 1.972 adet ile sınırlı. Yukarıda açıklanan gözlük ürünlerinden en seçkini, uzun bir isim olan ve aynı zamanda Shield modeline bir saygı duruşu niteliğinde olan Porsche Design P’8950 50Y Iconic 3D.

Otomobillere gelelim; 50 yıllık Porsche Tasarımını kutlayan 911’in sınırlı sürümü, tamamen siyah bir dış cephenin yanı sıra Sport-Tex koltuk orta panelleri ve Ferdinand Alexander Porsche tarafından yapılan geçmiş tasarımlara selam veren diğer özelliklerle geliyor. Standart olarak sunulan Sport Chrono Paketi’nin ikinci göstergesinin ibresi Kırmızı renkte.

911’in özel sürümü Targa 4 GTS’i baz almaktadır ve bugünden itibaren sipariş verilebilir. Sadece 750 adet üretileceği için beğendiğiniz ve karşılayabileceğiniz bir şeyse acele etmenizde fayda var.

İlk üretilen otomobiller Nisan ayında Avrupa bayilerine ulaşacak. Yalnızca 911’in bu versiyonunun sahiplerine sunulan ancak araçla birlikte verilmeyen uyumlu saati sipariş ettiğinizden emin olun.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, Porsche, Porsche Design bölümünün 50. yıl dönümü ile birlikte bir 911’i daha ortaya çıkardı. Bu sefer klasik bir model, Porsche Design’ın kurulduğu yıl olan 1972’den bir 911 S 2.4 Targa. Bu örnek, iki yıllık bir çalışmanın ardından restore edildi ve restorasyonun arkasındaki amaç, yeni 911 Edition 50Y Porsche Design’ın tarihi bir benzerinin yaratılmasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!