Smart’ın elektrikli crossover’ı konseptinden uzak olmayacak

Smart’ın elektrikli crossover’ı konseptinden uzak olmayacak

Smart, Münih Otomobil Fuarı’nda Concept #1’ı tanıttı ve şirket konsepti “üretime yakın” bir model olarak tanımlarken şaka yapmadığı ortaya çıktı. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi, gelecek olan crossover’ın patent görsellerini paylaştıktan sonra bu durum gün yüzüne çıktı.

Gördüğünüz gibi yola çıkacak model, birkaç küçük değişiklik dışında konseptle neredeyse aynı. Bunların arasındaki kilit nokta, yeni hava girişleri ve alt tampon koruması içeren revize edilmiş ön kısım. Crossover aynı zamanda, modelin sürücü destek sistemleri için bir bağlantı panelinin yanı sıra bir sensör plakasına sahip revize edilmiş bir ızgarayı da barınıdıryor.

Daha geriye gittiğimizde, A sütunlarından kapılara taşınan tanıdık çizgileri ve yan aynaları görebiliyoruz. Ayrıca gömülmüş kapı kolları, daha kalın B sütunu ve şık bir tavan çizgisi de bulunuyor.

Arka kısım, yeni bir tampon ve hafifçe değiştirilmiş bir difüzör dahil olmak üzere bir dizi değişiklik içeriyor. Reflektörler ayrıca merkezi olarak konumlandırılmak yerine tamponun sağ ve sağ kısımlarına doğru ayırlmış.

İç mekan da konsepti yansıtıyor ve oval şekilli hava çıkışlarına sahip kıvrımlı bir gösterge paneli görüyoruz. Model ayrıca şık bir orta konsola sahip olacak ve buna bağımsız bir 12,8 inç bilgi-eğlence sistemi ile katılmasını bekleyebiliriz. Konsept dört koltuklu oturma düzenine sahipken Smart, üretim modelinin “daha üst segmentlerdeki araçlarla eşit bacak ve dirsek mesafesi” sunan beş koltuğa sahip olacağını şimdiden doğruladı.

Daha önce bildirdiğimiz gibi model, 2019’da yapılan bir anlaşma sonucunda Mercedes tasarımını Geely mühendisliği ile birleştiriyor. Teknik özellikler bir sır olarak kalmaya devam ediyor ancak şirket teknoloji, güvenlik ve şarj teknolojisi konusunda iddialı sözler sarf etmekten çekinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!