Mansory, Maserati MC20’yi yorumladı

Mansory, Maserati MC20’yi yorumladı

İranlı girişimci Kourosh Mansory tarafından kurulan, 1989 yılından beri tuning ve body kit üzerine çalışmalar yapan Mansory, şimdi de MCX Pergusa adını verdiği modelini tanıttı. Maserati MC20’nin 3.0 litrelik V6 motorunun elektroniği üzerine yapılan modifikasyonlar ve yeni egzoz sistemi ile birlikte,  standartta 630 bg olan güç 750 bg’ye çıkarılmış. Bu sayede otomobilin 0-100 km/s hızlanması 2.6 saniyeye çekilmiş.

8 ileri çift kavrama şanzıman vasıtasıyla iletim dört tekerlekten çekiş sistemine sahip otomobil, önde 255/30 21 lastiklere, arkada ise devasa 335/25 22 lastiklere güç iletimi yapıyor. MCX Pergusa’nın tasarımı, dönor MC20’ye göre oldukça iddialı detaylar taşıyor. Devasa karbon ön hava girişleri, yarış otomobillerinde gördüğümüz tavan üstü hava girişi, büyütülmüş kanat ve arka difüzör MCX Pergusa’yı yol versiyonu bir yarış otomobili görünümüne taşıyor.

Sadece 5 adet üretilecek Mansory MCX Pergusa’nın şanslı sahipleri, iç mekanda tamamen istedikleri renk kombinasyonu ve materyalleri kullanabilecekler. İç tasarım da, dış tasarımla bütünlük oluşturacak şekilde oldukça iddialı gözüküyor.  Lansman aracında, turuncu siyah derinin yanında, bazı kaplamalarda alkantra kullanılmış. Mansory logoları direksiyon simidinde, kemerlerde ve çeşitli noktalarda göze çarpıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!