Tourıng Superleggera, Ferrarı F12’ye ikinci baharını yaşatıyor

Tourıng Superleggera, Ferrarı F12’ye ikinci baharını yaşatıyor

İtalyan karoser üreticisi Touring Superleggera, bu hafta sonlarında Salon Privé Concours d’Elégance etkinliğinde piyasaya sürülecek retro tarzı özel karoser yapımı Aero 3 modelini tanıttı.

Kurucu ortak ve on yıllardır şirketin kurtarıcısı olan Carlo Felice Bianchi Anderloni’nin aerodinamik ilkelerini yansıtan Aero 3, Touring Superleggera’nın “modernize” tasarımlardan esinlenilerek üretilmiş.

Yalnızca 15 adetle sınırlı bir üretim serisinde üretilecek olan Aero 3, aerodinamik İtalyan stilini gerçek el işçiliği ve V12 süper otomobil performansıyla harmanlıyor. 15 Adetten üçünün lansman öncesinde satıldığını da belirtelim.

23 Eylül’de Salon Prive’de görücüye çıkacak otomobil, Disco Volante Coupé Number One’dan tanıdığımız çarpıcı bir Stratosphere kırmızı renge sahip. Dış kısımdaki çarpıcı tasarım özelliğiyse, aerodinamik işlevi olmayan görsel amaçlı olan dikey kanatçık. Tasarımda da, 1930’lu yıllarda Touring tarafından tasarlanan Alfa Romeo’larından ve diğer miras Touring tasarımlarından esinlenildiği söyleniyor.

Touring Superleggera, Aero 3’ün “birinci sınıf bir İtalyan süper otomobilini” baz aldığını söyleyip isim vermemiş olsa da, motor verilerine bakıldığında, karoser üreticisinin Ferrari F12 Berlinetta hakkında konuştuğunu açıkça görebiliyoruz. Atmosferik 6,3 litrelik V12 motor 8.250 dev/dak’da 720 hp ve 6.000 dev/dak’da 689 Nm tork üretiyor. 3,1 Saniyede sıfırdan 100 km/sa hıza çıkabilen otomobil saate maksimum 339 km hıza ulaşabiliyor.

1,641 kg ile yaklaşık 150 kg daha hafif olan Aero 3’ün göreceli olarak Ferrari F12 Berlinetta’dan daha da heyecan verici olacağını söyleyebiliriz. Bunun nedeniyse tahmin edebileceğiniz gibi tüm gövdenin karbon fiberden üretilmiş olması. Touring Superleggera, fiyat konusunda ketum davranmayı tercih ederken fiyatın müşteri taleplerine göre değişkenlik gösterebileceğini de belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!