Vanderhall elektrikle araziye çıkıyor

Vanderhall elektrikle araziye çıkıyor

Üç tekerlekli araçlarıyla tanınan Vanderhall, off-road pazarına adım atıyor. Bu adım olan Brawley, karşısına ne çıkarsa çıksın üzerinden aşmak için tasarlanmış, tamamen elektrikli, dört tekerlekten çekişli, her türlü araziye uygun bir makine.

Tasarım açısından, uzun çamurlukları, etli lastikleri ve neredeyse varolmayan çamurluk uzantılarıyla Brawley’in dışı, olabildiğince fonksiyonel şekilde tasarlanmış. 35 inç lastiklere sarılmış 18 inç jantlara, off road amortisörlerine ve 22 inçlik süspansiyon mesafesine sahip.

İçeride, levha benzeri sade ve yatay bir gösterge panosu bulunuyor. Dört koltuklu kabinde sahip olabileceğiniz tek şey bir gösterge paneli ve bir dizi kumandadan ibaret gibi görünüyor. Isıtma ve soğutma özellikli klima, deri kaplı direksiyon simidi ve Bluetooth uyumlu ses sistemi otomobilin iç donanımlarını oluşturuyor. Ayrıca kapılarda, muhtemelen altınızdaki arazinin daha iyi görülebilmesi için içlerinde McLaren Senna benzeri pencereler bulunuyor.

Güç, tek bir ünitede motor, dönüştürücü, dişli takımı, frenler ve soğutma sisteminden oluşan, her tekerlekte bir tane olmak üzere dört motor tarafından sağlanıyor. Toplamda, en üst seviye GTS versiyonunda, bu motorlar toplam 404 hp ve 651 Nm tork üretiyor. Brawley ayrıca tescilli bir ABS sistemi, rejeneratif frenleme ve şirketin dediğine göre “eşsiz manevra kabiliyeti” sunan dört tekerlekten yönlendirme sistemine sahip.

Brawley elektrikli bir araç olduğundan, pil teknolojisi son derece önemli. Bu nedenle Vanderhall, soğuk havada çalışma aralığını genişleten ve yaşam döngüsünü artıran özel bir çevre optimizasyon sistemine sahip kendi NMC pilini geliştirdi. Batarya, bir DC hızlı şarj cihazı kullanılarak bir saatten daha kısa bir sürede yüzde 80 kapasiteye kadar şarj edilebilir ve araca 320 km menzil sağlar.

Vanderhall Brawley için rezervasyonlar 15 Temmuz’da başlayacak olsa da fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!