Wiesmann, elektrikli Thunderball’ı Resmi Olarak Tanıttı

Wiesmann, elektrikli Thunderball’ı Resmi Olarak Tanıttı

Geçmişte bazı markaları ölümden döndürme mücadelesini bazı örneklerle yazdık. Lotus görünüşe göre elektrikle kurtuldu ve hikaye başka bir marka ile kendini tekrar ediyor: Wiesmann. Buradaki fark, Thunderball projesinin resmi açıklamasının da gösterdiği gibi, Alman markasının daha ileri bir aşamada olmasıdır.

Güç ünitesi özelliklerinden başlamak gerekirse en önemlisi 800V ile çalışmasıdır. Bu, yeni EV’nin Porsche Taycan ve 270 kW hızından biraz daha fazla olan 300 kW’a kadar bir hızda şarj olmasını sağlar. Wiesmann iki pil paketi seçeneği sunacak: 83 kWh veya 92 kWh. Her iki seçenek de Roding Automobile tarafından sağlanıyor.

Wiesmann, Roding Automobile tarafından sağlanan 92 kWh pil paketi tamamen şarj olduğunda, Thunderball’un 500 kilometreye kadar yol kat edebileceğini belirtti. Bu, büyük otomobil üreticilerinin EV’leri için talep edebileceği bir şey değil. Elektrikli roadster 1.775 kilogram ağırlığında olduğu söyleniyor, ancak hangi pil takımıyla bu rakama ulaştığı net değil.

Performans rakamlarıyla ilgili olarak Wiesmann, otomobilinin 680 hp (500 kW) ve 1.100 Nm sunduğunu söyledi. Bu, da Thunderball’ın 0’dan 100 km/s’ye 2,9 saniyede ve 0’dan 200 km/s’ye 8,9 saniyede çıkması için yeterlidir. Wiesmann, sınırlı bir azami hıza sahip olup olmadığınıysa açıklamadı.

Şimdiye kadar, şirket arabayı geliştirme kod adı olan “Project Thunderball” olarak adlandırıyor. Teslimata hazır olduğunda Wiesmann’ın ona Thunderball demeye devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak MF-E veya ME-X gibi geleneksel bir isim de kullanabilir. Nihai isim 2022’nin sonunda açıklanacak, bu yüzden ilk müşterilerin elektrikli roadster’larını o zaman alacağından şüpheleniyoruz. Kesin olarak bildiğimiz şey, siparişlerin 300.000 €’dan başlayan fiyatlarla açık olduğu ve otomobilin Almanya’nın Dülmen kentinde üretileceği. Eğer elektrikli ve ateşli bir üstü açık otomobil isterseniz, bize ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!