Yeni köye eski adet

Yeni köye eski adet

“Reverence” isimli bu vahşi 1969 Dodge Charger, önümüzdeki ay müzayedede satışa çıkacak.

Restomodları çok seviyoruz ve sık sık paylaşıyoruz. Fakat bu klişe başlığı bu özel otomobil için sakladık. Bu inanılmaz otomobil, Cleveland Power and Performance’ın eseridir ve ilk olarak 2018’de SEMA’da tanıtıldı. Özel Charger gövdesinin altında modern bir Dodge Challenger SRT Hellcat yatıyor.

Doğal olarak kaputun altında da Hellcat’in 6,2 litrelik süperşarjlı V8’i bulunuyor. Ancak 707 hp ile değil. Özellikle egzoz sistemindeki bir dizi modifikasyon sayesinde Reverence 890 hp üretmektedir. Bu rakamın drag yarışları için hazırlanan Demon’dan daha fazla olduğunu hatırlatalım. Bu olağanüstü gücü aktarma görevi de Hellcat’in ZF imzalı sekiz ileri otomatik şanzımanına devredilmiş.

Dış kısımda daha büyük hava girişli özel bir kaput, revize edilmiş tamponlar, kapılardaki büyük hava delikleri, modern farlar, siyah krom dış kaplama ve “Strangler Green” adlı özel bir boya içeren kapsamlı modifikasyonlar yapılmış.

Otomobil modern bir Hellcat’i temel aldığından iç kısımda ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar, navigasyon ve gösterge paneli gibi modern aksamların çoğu aynı şekilde bulunuyor. Diğer iyileştirmeler arasında KW Variant amortisörler, özel yapım takla kafesi ve CW SP551 jantlar yer alıyor.

Mecum, otomobilin 7-16 Ocak tarihlerinde düzenlenecek Kissimmee müzayedesinde 480.000 ila 500.000 $ arasında satılmasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!