Yeni Macan tanıtıldı

Yeni Macan tanıtıldı

Porsche’nin ilk elektrikli SUV modeli Macan oldu. Geliştirme aşamasında E-Macan olarak adlandırılan elektrikli SUV, 2025 yılının sonuna kadar mevcut benzinli modelle birlikte satılacak ve sonrasında Macan model yelpazesi tamamen elektrikli olacak. Elektrikli Macan ilk etapta, Macan 4 ve Macan Turbo versiyonları ile satışa sunulacak.

Porsche Premium Elektrik Platformu mimarisiyle üretilen Macan 4, 408 bg güç üretirken ve maksimumda 784 km’ye kadar menzil sağlayabilirken, Macan Turbo ise 639 bg güç üretiyor ve yine verilere göre 765 km’ye kadar menzil vaat ediyor. Performans değerleri de oldukça heyecan verici, Macan 4, 0-100 km/s hıza 5.5 saniyede, Macan Turbo ise 3.3 saniyede ulaşıyor.

Yeni Macan’da Taycan ve yeni Cayenne’de gördüğümüz kavisli bir tasarıma sahip 12,6 inç dijital gösterge paneli, 10,9 inç merkezi ekran ve opsiyonel olarak alınabilen yolcu ekranına ek ilk kez, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip bir HUD (Head Up Display) yer alıyor.

Coupe tavan tasarımı ve çerçevesiz kapılarla gelen yeni Macan, 4.784 mm uzunluğa, 1.938 mm genişliğe ve 1.622 mm yüksekliğe sahip. Buna göre, birinci nesil Macan’a göre yeni Macan 103 mm daha uzun, 15 mm daha geniş ve 2 mm daha alçak şekilde konumlanmış. Arka tarafta 540 litre bagaj kapasitesi bulunan otomobilde buna ek olarak, ön tarafta 84 litrelik bir alan daha yer alıyor ve toplamda 624 litre bagaj hacmi sunuluyor.

İkinci nesil Macan’da ilk kez opsiyonel olarak sunulan arka aks yönlendirme sistemi, 5 derecelik bir dönüş açısına sahip. Bu sistem sayesinde, şehir içi trafikte veya manevra yaparken 11,1 metrelik bir dönüş çapı sunulmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!