8 Koltuklu Land Rover Defender 130, 31 Mayıs’ta Tanıtılacak

8 Koltuklu Land Rover Defender 130, 31 Mayıs’ta Tanıtılacak

Yıllarca süren sızıntılar, söylentiler, casus çekimleri ve spekülasyonlardan sonra Land Rover, 31 Mayıs’ta ilk lansmanını duyururken Defender 130’un ilk fotoğrafını yayınladı. Defender’ın daha uzun gövde tipine sahip versiyonu 90 ve 110’un üzerinde olacak ve sekiz yolcuya kadar ekstra alan sunacak.

Teaser görüntü SUV’udoğal ortamında, kum tepelerinde gösteriyor. Kum, profilin çoğunu gizlerken, tavanın ve arka yan camın ekstra uzunluğunu açıkça görebiliyoruz. Tahmin edilebileceği üzere, Defender 130 gövde panellerinin çoğunu Defender serisinin geri kalanıyla paylaşıyor, ancak daha önceki casus fotoğraflarında ve sızdırılmış patent fotoğraflarında vurgulandığı gibi uzatılmış bir dingil mesafesi ve daha uzun bir arka çıkıntı ile gelecek.

Resimdeki araç, gümüş renkli vurgular ve beş kollu alaşım jantlarla birlikte beyaz bir boyaya sahip. SUV’nin 5.100 mm uzunluğa sahip olması bekleniyor. Bu rakam beş kapılı Defender 110’dan 342 mm ve üç kapılı Defender 90’dan 777 mm daha fazla.

Land Rover ayrıntılar konusunda çekingen davrandı, ancak Defender 130’un 2-3-3 düzeninde düzenlenmiş sekiz koltuğa sahip olacağını doğruladı. Ekstra uzunluğun, ikinci ve üçüncü sıralar için daha fazla bacak mesafesinin yanı sıra artan kargo alanı ile sonuçlanacağını tahmin ediyoruz. Güç üniteleriyse büyük olasılıkla, 525 hp güç ve 846 Nm tork üreten süper şarjlı 5 litrelik V8’e sahip daha güçlü Defender V8 de dahil olmak üzere Defender serisinin geri kalanıyla paylaşılacak.

Defender 130 için siparişler, 31 Mayıs Salı günü yapılacak lansmana bağlı olarak alınmaya başlanacak. Bu, Land Rover CFO’su Adrian Mardell tarafından geçen yıl açıklanan Ağustos 2022 tarihinden daha erken.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!