Bentley Mulliner’in yeni Gran Tourer’ı Batur’dan ilk ipuçları geldi

Bentley Mulliner’in yeni Gran Tourer’ı Batur’dan ilk ipuçları geldi

Bentley Mulliner, yakında tanıtacağı özel gövde yapısına sahip modelinin ilk teaser görüntülerini yayınladı. Bentley Mulliner Batur, sınırlı üretim Bacalar’ın halefi olarak 21 Ağustos’ta Monterey Otomobil Haftası’nda görücüye çıkacak bir grand tourer olacak.

Videoda yalnızca Batur’un benzersiz V şeklinde bir desene ve turuncu vurgulara sahip oldukça büyük görünen ızgarası gösteriliyor. Bentley ayrıca yeni grand tourer’ın marka için gelecekteki EV modellerinde kullanılacak yeni bir tasarım dili sunacağını da doğruladı.

Model, adını bir doğal su kütlesi olan Meksika’daki Bacalar Lagünü’nden alan selefi tarafından başlatılan geleneğe uygun olarak, Bali, Kintamani’deki Batur Gölü’nden almıştır.

Bentley, grand tourer modelinin temelleri hakkındaki ayrıntılar konusunda çekingen davrandı ancak önceki haberler, Batur’un Bacalar’a benzer şekilde W12 ile çalışan Continental GT’yi baz alacağını gösteriyor. Kesin olarak bildiğimiz şey, yeniden tasarlanmış bir dış gövde ve aracın el yapımı doğasının mümkün kıldığı sınırsız kişiselleştirme seçeneklerine sahip benzersiz bir iç mekana sahip olacağı.

Söylentiye göre Bentley Mulliner, sipariş durumuyla doğrulanan 2 milyon sterline (2.4 milyon $) yakın bir fiyat etiketi ile sadece 25 adet Batur üretecek. Batur’un Kaliforniya’daki Monterey Otomobil Haftası’ndaki resmi lansmanıyla birlikte birkaç hafta içinde daha fazlasını öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!