Bentley’in ilk elektrikli modeli crossover olacak

Bentley’in ilk elektrikli modeli crossover olacak

Bentley, yalnızca elektrikli otomobiller üreten bir markaya evriliyor ve ilk elektrikli modeliyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Car Magazine ile konuşan Bentley CEO’su Adrian Hallmark, gelecek EV’lerinin Audi’nin Artemis Projesi’ni baz alacağını doğruladı.

Audi, projeyi geçen yıl duyurdu ve 2024 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülebilecek öncü ve yüksek verimli bir elektrikli araç ortaya çıkaracağını söyledi. Şirket ayrıca modelin yeni teknolojiye ve “yüksek oranda otonom” bir sürüşe sahip olabileceğini öne sürdü.

Hallmark ayrıntılara girmedi, ancak Bentley’in Artemis platformunun geliştirilmesinde yer alacağını belirtti. Açıkladığı gibi, “Mevcut otomobillerimizle, mühendisliğe büyük ölçüde platformlar yapıldıktan sonra girmemiz gerekiyordu. Ancak Artemis ile, başlangıçtan beri oradayız ve platformu tanımlamaya yardımcı oluyoruz. ” dedi.

Hallmark, şirketin Audi ile “daha yakın sinerjiye” sahip olacağını söyledi ve 2025’te ilk elektrikli araçlarını piyasaya sürmenin, pil teknolojisindeki en son gelişmelerden yararlanmalarını sağlaması gerektiğini belirtti. Hallmark, özellikle enerji yoğunluklarının arttığını ve bunun, nispeten hafif bir pil takımı kullanmalarına olanak tanıyacağını söyledi.

Bentley’in ilk EV’si hakkında çok az şey biliniyor, ancak CAR dergisi modelin bir crossover olacağını söylüyor. Bu henüz doğrulanmadı. Ancak Hallmark “SUV’lerde değilseniz, hiçbir yerde değilsiniz” dedi. Ayrıca, şirketin yılda yaklaşık 5.000 adet sattığı Bentayga’nın çok başarılı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bentley, güçlü V8 ve W12 motorları sunmasıyla bilinse de, müşterileri elektriğe geçmeyi düşünüyor. Hallmark’ın belirttiğine göre,% 39’u bir sonraki arabası olarak elektrikli bir aracı düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!