Porsche Boxster çeyrek asrı devirdi

Porsche Boxster çeyrek asrı devirdi

Porsche, Boxster serisinin 25. yılını, yakışır şekilde “Boxster 25” isimli özel bir versiyonla kutluyor.

Bu versiyonu özel yapansa, 1993 yılında Detroit Otomobil Fuarı’nda sunulan orijinal Boxster konsept otomobil tarafından kullanılan çeşitli tasarım öğelerine sahip olması. Bunlar arasında altın benzeri renkte süslemeler, ön ve yan hava girişleri, 20 inç alaşım jantlar bulunmakta. Özel ‘Boxster 25’ armalarıyla dikkat çeken otomobil GT Silver Metallic, Jet Black Metallic ve Carrara White Metallic renklerinde sipariş edilebilecek.

Porsche, bordo renkli derinin yoğun bir şekilde ön plana çıktığı kabinde de özel dokunuşlarını sürdürdü. Katlanır tavan da ayrıca kırmızı renkli kumaştan üretilmiş ve otomobil kabinde standart olarak alüminyum vurgular, 14 yönde elektrikli ayarlanabilir spor koltuklar, “Boxster 25” yazılı kapı eşiği kaplamaları ve ısıtmalı GT çok işlevli spor deri direksiyon simidi ile gelmekte. Bu kadar parlak bir iç mekan istememeleri durumunda müşteriler, siyah bir kaplama da seçebilirler.

Güç açısından Boxster 25, temel aldığı 718 Boxster GTS 4.0 modeliyle aynı motora sahip. Bu da, 394 hp güç ve 419 Nm tork üreten 4.0 litrelik atmosferik altı silindirli bir motora işaret eder. Bu motor, altı ileri manuel şanzımana veya isteğe bağlı yedi ileri çift kavramayla tercih edilebilir.

Otomobilin diğer standart özellikleri arasında Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi ve mekanik sınırlı kaymalı diferansiyelli Porsche Torque Vectoring sistemi yer alıyor.

Boxster 25’in bahar aylarında yollarda olması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!