BMW, iX3’leri banttan indirmeye başladı

BMW, iX3’leri banttan indirmeye başladı

BMW’nin ilk tamamen elektrikli crossover modeli iX3, geçtiğimiz hafta Çin’in Shenyang kentindeki BMW-Brilliance Automotive (BBA) ortak girişim fabrikasının üretim hattından indi.

Bu BBA üretim tesisi, “sıfır kusur konsepti” stratejisiyle elektrikli araçlar için yüksek küresel pazar gereksinimlerinin karşılanmasının hedeflendiği kapsamlı bir kalite yönetim sistemine sahip olması da amaçlanarak inşa edilmiş. Aynı üretim hattında Çin’de satılan X3’lerin üretildiğini de hatırlatalım.

BBA yöneticisi Franz Decker, üretim başlangıcı etkinliğinde şunları söyledi: “Bugün, temel BMW markamızın ilk saf elektrikli modeli olan BMW iX3’ün üretimine başlıyoruz. Bunun gibi yüksek kalite için uzmanlaşmış bir üretim sistemiyle, dünya çapındaki müşterilerin premium araçlardan talep ettiklerini sunabiliyoruz. “

Ortak girişim, yüksek voltajlı bataryaların yüksek kalitesini sağlamak için en az 128 mekanik test ve 994 yazılımsal işlevsellik testi gerçekleştiriyor. Daha sonrasında, hızlanma testi dahil iX3’ün her yönünü kontrol eden 140 işlevsel test var.

BMW, geçtiğimiz yaz Temmuz ayında çevrimiçi bir etkinlik sırasında iX3’ü tanıtmıştı ve 80 kWh bataryayla tek elektrik motoru içeren beşinci nesil eDrive güç ünitesini de burada görmüş. BMW 282 HP ve 400 Nm değerlerini de orada duyurmuştu. Arkadan itişli otomobilin 6.8 saniyede 0’dan 100’e çıktığını, maksimum 180 km/sa hıza ulaştığını da öğrenmiştik. Menzil verisiniyse en sona sakladık: WLTP koşullarında 460 km.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!