F1’in 24 Yarışlı 2023 Takvimi Açıklandı

F1’in 24 Yarışlı 2023 Takvimi Açıklandı

Stefano Domenicali’nin dilekleri gerçekleşti; Formula 1, önümüzdeki yıl rekor kıran 24 yarışa ev sahipliği yapacak. F1 sirki, 2023’te çok daha fazla seyahat edecek ve bize sürücüleri ve inşaatçıları görmemiz için birçok fırsat verecek.

Yaklaşık iki yıl önce, herkes Formula 1’in 23 Grand Prix’ten oluşan takviminin altında kalkıp kalkamayacağını merak ediyordu. Şimdi, 2023’ün 24 yarışlı ilk sezon olacağının teyidini aldık. Şampiyona Bahreyn’de başlayacak ve Abu Dabi’de sona erecek. Yaz tatili 1 Ağustos ile 24 Ağustos arasında olacak.

Yeni takvim aynı zamanda Çin’i de geri getiriyor. Bu yılki etkinlik, Şanghay’ın iyi bilinen halk sağlığı kriziyle uğraşması nedeniyle iptal edilmişti. Bazı taraftarlar F1’in Çin’in geri dönmeyeceğini düşünüyordu, ancak imzalanan sözleşme 2025’e kadar bir uzatma içeriyordu. Bu nedenle F1’in geri dönüp Asya ülkesinde yarışması doğaldı.

ABD’den F1 hayranları için iyi haber şu ki, Mayıs’ta Miami, Ekim’de Austin ve Kasım’da Las Vegas olmak üzere üç yarış izleyecekler.

Önümüzdeki yılın sezonu aynı zamanda 10 ve 11 Haziran’da gerçekleşecek olan 24 Saat Le Mans ile çakışmaması için özel olarak planlandı.

2023 Formula 1 sezonu takımların çok daha fazla seyahat etmesini sağlayacak. Önce Arap Yarımadası’na, ardından Avustralya’ya gidecekler ve iki yarış için Asya’ya dönecekler. Ardından motor sporları Kuzey Amerika’yı, Avrupa’yı ve ardından tekrar Kuzey Amerika’yı ziyaret edecek. Avrupa’ya dönüş yolculuğumuz bize Avusturya, Birleşik Krallık, Macaristan, Belçika, Hollanda ve İtalya’da Grand Prix izletecek. Avrupa serüveninin bitmesinin ardından motor sporları üç yarış için tekrar Asya’ya taşınacak. Ardından, Kuzey Amerika ve Güney Amerika seyahat listesinde yer alıyor ve son yarış Arap Yarımadası’nda gerçekleşiyor.

Ama işlerin her an değişebileceğini unutmayın. Bu, eğer hiçbir şey ters gitmezse gelecek yılki şampiyona için şu anki plan. Mevcut küresel durum göz önüne alındığında, hiçbir şey kesin olarak kabul edilemez.

Ayrıca bu kadar çok F1 yarışına sahip olmak heyecan verici olsa da bazı taraftarlar, bu kadar yoğun bir programın takımlara ve sürücülere zarar vermesinden korkuyor. 2023’te neler olacağını izleyip göreceğiz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!