Gunther Werks 993 Speedster Remastered, Monterey’de tanıtıldı

Gunther Werks 993 Speedster Remastered, Monterey’de tanıtıldı

Gunther Werks otomobili yaratırken, tavanın bertaraf edilmesinden kaynaklanan herhangi bir yan etkiyi önlemek için şasiyi sertleştirmek adına önemli miktarda zaman ve çaba harcadı. Hal böyle olunca da coupe’nin daha önce arka koltuk kompartımanının bulunduğu alanda epey bir güçlendirme yapılmış. Sürücülerin arkası ayrıca karbon fiber takla barları ve kanopiyle şık ve amaca uygun bir şekilde değerlendirilmiş.

993 Speedster Remastered’ın kalbinde, şirketin etkileyici 400R modelinin 435 hp ve 454 Nm değerinden biraz daha fazlasını üretecek şekilde modifiye edilmiş, Rothsport Racing imzalı 4.0 litrelik altı silindirli boxer motor yer alıyor. Güç, 993’ün orijinal Getrag manuel şanzımanının geliştirilmiş versiyonu aracılığıyla arka tekerleklere gönderiliyor. Sadece 1.175 kg’lık son derece hafif bir toplam ağırlıkla birleştiğinde, otomobil son derece heyecan verici bir sürüş vaat ediyor.

Monterey Otomobil Haftası sırasında tanıtılan örnek, sarı süslemeler ve tek bijonlu tekerleklerle donatılan Peninsula Cypan adlı bir renkte boyanmış. Yapılan önemli dış değişiklikler, bir karbon fiber kaput ve genişletilmiş çamurluklar dahil olmak üzere tüm yeni gövde panellerinin takılmasını içeriyor. Aerodinamiği iyileştirmek için entegre bir karbon fiber ön ayırıcıyla birlikte alüminyum aynalar ve aerodinamik alüminyum kapı kollarına da yer verilmiş. Herhangi bir Speedster’da olması gerektiği gibi, ön cam daha alçakta konumlandırılmış.

Koltuklarda, şanzıman tünelinde, kapı panellerinde ve gösterge panelinin alt kısmında Mandarian Orange isimli açık turuncu renkte deri döşeme bulunuyor. İç mekanın öne çıkan diğer özellikleri arasında yeşil deri detaylar, bolca Alcantara ve karbon fiber yer alıyor.

Gunther Werks, 993 Speedster Remastered’ın sadece 25 örneğini üretecek. Fiyatlandır ise açıklanmadı.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!