Maserati, Grecale’yi Dünyaya Tanıttı

Maserati, Grecale’yi Dünyaya  Tanıttı

Maserati, merakla beklenen yeni SUV’si Grecale’yi, online bir basın toplantı ile dünyaya tanıttı. Maserati Innovation Lab (Maserati İnovasyon Laboratuvarı) tarafından geliştirilen ve Cassino Fabrikası’nda üretilen Grecale, geniş bir motor yelpazesiyle dünya yollarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Geniş bir motor yelpazesiyle satışa çıkan Grecale, V6 benzinli motor; hibrit ve Maserati tarihinin ilk yüzde 100 elektriklisi olarak bir yıl sonra yollara çıkacak “Grecale Folgore” olmak üzere üç farklı çeşit güç ünitesine de sahip olacak.

Adını bir marka geleneği olarak rüzgardan alan Maserati’nin yeni SUV’u Grecale’deki yeni, “%100 Maserati Araç Dinamik Kontrol Modülünün” (VDCM) sağladığı olağanüstü yol tutuşu ile her yolculuk konfor ve unutulmaz bir sürüş deneyimini birleştiren benzersiz bir maceraya dönüşüyor.

İtalyan SUV, geniş ve konforlu iç mekânı ile öne çıkıyor. Sınıfının en iyisi olduğu iddia edilen iç hacim, sürüş deneyimi, yol tutuşu, hızlanma, ses kalitesi ve ahşap, karbon-fiber ve deri gibi yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile iddiasını ortaya koyuyor. Grecale dış boyutlarıyla da son derece iddialı. Aracın “Modena” versiyonu; 4,846 mm uzunluk; 2,901 mm aks mesafesi, 1,670 mm yükseklik, 2,163 mm genişlik (yan aynalarla birlikte), ve 1,948 arka iz genişliği ile satışa sunuluyor.

Grecale’nin tasarımı, Maserati’nin MC20 ile başlattığı ve yeni modelleri benzerlerinden ayrıştıran tasarım yaklaşımını yansıtıyor. Otomobilin önünde konumlanan alçak ve çarpıcı ızgara ile karbon fiber kullanımlarıyla vurgulanan kıvrımlı gövde profili dikkat çekiyor. Aracın arka kısmında Giugiaro 3200 GT’den ilham alan bumerang stili lambalar göze çarpıyor. Tasarımdaki coupé etkisi sportif görünümü destekleyerek Grecale’yi daha da çarpıcı bir hale kavuşturuyor.

Grecale; “GT”, “Modena” ve “Trofeo” olmak üzere lansman anında üç farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Grecale GT, dört silindirli 300 beygirlik mild hibrit sistemiyle şehir içi kullanımı ekonomi temasıyla birleştiriyor. Bu versiyon tüm kullanıcılara ve onların dinamizmine, ilgi alanlarına ve aynı zamanda sürekli kendini kişiselleştiren bir tasarım arayışına hitap ediyor. Grecale Modena, dört silindirli 330 beygirlik yarı hibrit sistemiyle, verimlilik arayanlara cevap veriyor. Grecale Trofeo, 530 beygirgücünde V6 motorun sağlamış olduğu üstün performansla, daha çok güç ve adrenalin meraklılarına hitap ediyor. Grecale Trofeo 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlıyor ve 285 km/s’lik azami hıza ulaşabiliyor. Comfort, GT, Sport, Corsa (sadece Trofeo’da sunuluyor) ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modu ise Grecale’nin SUV imajını sürüşe taşımak için çabalıyor.

Maserati Grecale ürün gamını 2023 yılında 400V teknolojisiyle yüzde 100 elektrikli “Grecale Folgore” tamamlayacak.

Grecale’nin iç mekânı teknolojik anlamda da iddialı. Dijital ekranlar ve dokunmatik yüzeylerle etkileyici bir deneyim sunan kabinde geleneksel gösterge paneli dışında 12,3 inçlik; bugüne kadar bir Maserati’de kullanılan en büyük merkezi multimedya ekranı yer alıyor. Kabinde ayrıca yeni dijital saat ile kumanda paneliyle 8,8 inçlik ekran görsel ve işlevsel açıdan yenilikçi bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Sürücüsüne en iyi teknolojiyi sunan Grecale’de, arka koltukta seyahat eden yolcular için de üçüncü bir ekran bulunuyor. Grecale,kabin içerisinde benzersiz bir konfor sunarken aynı zamanda benzeri olmayan bir ses deneyimi de yaşatıyor. Motorun Maserati’ye özgü sesine ek olarak kabin içerisinde 3-Boyutlu gerçek deneyim sunan Sonus Faber Premium ses sistemi yolculukları çok daha keyifli hale getiriyor.

“Maserati Connect Programı” sayesinde gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunan Grecale; kullanıcısına otomobilinin durumu takip edebilmesine olanak sağlıyor. Maserati Connect aynı zamanda acil durumlarda ve çalınma durumunda yardım sağlayarak güvenliği iyileştiriyor. Kullanıcı, akıllı telefon, akıllı saat veya sanal kişisel asistanlar (Amazon Alexa ve Google Assist) aracılığıyla Connect Uygulaması üzerinden Maserati’siyle her an iletişim kurabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!