Maybach, 100. yılını kutlamak için 1 Aralık’ta bir konsept tanıtacak

Maybach, 100. yılını kutlamak için 1 Aralık’ta bir konsept tanıtacak

Yeni araç, Project Maybach kod adı altında geliştirildi. Mercedes-Benz Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener, otomobili tasarlamak için ünlü tasarımcı Virgil Abloh ile birlikte çalıştı. Bu, Mercedes-Benz’in G-Glass’ın yeniden tasarlanmasına da yardımcı olan Amerikalı tasarımcıyla yaptığı ilk işbirliği değil.

Project Maybach hakkında çok az bilgi paylaşıldı. Ancak Wagener, fikrin “markayı elektrikli lüks bir geleceğe” taşımak olduğunu söyledi. Maybach’ın elektriğe geçişi Rolls-Royce’a göre daha kolay olabilir: Alman markası, geçmişte ürettiği hiçbir şeyden ödün vermeden veya herhangi bir taahhütte bulunmadan temiz sayfa açarak sıfırdan başlayabilir.

Bu durum ne kadar ilginç görünse de, Maybach’ın bağımsız olarak bir şeyler yapması pek olası görünmüyor. Son zamanlarda Maybach’lar Mercedes-Benz modellerinin sadece daha lüks versiyonları olarak karşımıza çıkıyor.

Daimler, “Mercedes-Benz’de daha önce görülen hiçbir şeye benzemeyeceğini” ve konseptin “mevcut planlar veya üretim spesifikasyonları tarafından bağlı olmayan tasarımlara örnek teşkil ettiğini” vaat ediyor. Bu anlamda, tamamen sıra dışı bir şey de olabilir, ancak amacın ne olacağını merak ediyoruz. Abloh imzalı EQXX’in daha lüks bir türevi olması da ihtimaller dahilinde.

Alman marka, Project Maybach’ı haftalar sonra tanıtacak. Sunum, Miami Beach’te 2 Aralık’ta başlayacak olan Art Basel ile aynı zamana denk gelecek. Sanat sergisi, dünyanın önde gelen 250’den fazla sanat galerisini bir araya getiriyor. Peki bunun ultra lüks bir elektrikli otomobil ile nasıl bir ilgisi var? Hiçbir fikrimiz yok. Otomobil bir sanat eseri olarak lanse edilebilir. Ayrıca bunun sadece bir fantezi olduğu anlamına da gelebilir. Project Maybach’ın neyle ilgili olduğunu anlamak için beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!