McLaren, Porsche Taycan’a Rakip Elektrikli Sedan Üretecek

McLaren, Porsche Taycan’a Rakip Elektrikli Sedan Üretecek

İngiltere’den gelen yeni söylentilere göre McLaren, Porsche Taycan’a rakip olacak dört kapılı bir elektrikli araç geliştiriyor olabilir.

McLaren’in eski CEO’su Mike Flewitt, İngiliz otomobil üreticisinin süper otomobil köklerinden yola çıkmaması konusunda ısrar ederken yeni CEO Michael Leiters, markasının ürün yelpazesini genişletmeye çok daha açık.

Leiters, McLaren’ı elektrikli çağa taşıyacak ve hibrit Artura’nın yanı sıra çeşitli yeni modeller planlanıyor. McLaren’in 2.000 hp’ye yakın bir elektrikli hiper otomobili piyasaya sürme konusunda Rimac, Pininfarina ve Lotus gibilerini takip edebileceği düşünülse de Leiters, Auto Express’e günlük yaşam odaklı bir EV yaratma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söyledi.

“Teknoloji çok daha olgun ve bizim onu ​​daha fazla bir yaşam tarzına, daha faydalı bir amaca sahip olacak şekilde özelleştirmemize izin veriyor” dedi. “Fayda” veya “yaşam tarzı” gibi kelimeleri takip ederseniz, kesinlikle belirli sonuçlara varacaksınız. “Bence McLaren için en önemli husus, potansiyel olarak araçta daha fazla yolcuyla paylaşma becerisine sahip bir şey. Daha yüksek (bir crossover) olması gerekmiyor ama olabilir.”

Leiters, eğer McLaren böyle bir model yaratacaksa, bunun markanın hafiflik felsefesini ve modellerinin dinamik DNA’sını karşılaması gerektiğini söylüyor. Leiters, McLaren’in başlangıç fiyatının 200.000 £ (235.000 $) civarında olması gerektiğine inandığından, marka ne üretirse üretsin ucuz olmayacağı kesin.

Leiters, bu yeni “faydalı” araç hakkında konuşmanın ötesinde, McLaren’in kalite sorunlarının en üst görevi devraldığında beklediği kadar kötü olduğunu belirtti.

“Ekibimden duyduğuma göre, geçmişte olgunlaşmamış bir ürünü kabul eder, piyasaya sürer ve müşterilere teslim ederdik” dedi. “Artura, bunu yapmadığımız ilk projeydi. Aracın olgunlaşmadığını gördük ve teslimatları durdurduk. Bunu yapmak şirketin mali durumunu riske attı ama bence bu önemliydi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!