Mercedes, Maybach için V12 yeminini bozdu

Mercedes, Maybach için V12 yeminini bozdu

Mercedes, “üstün kaliteli” malzemeler, özenle elle boyanmış renkler ve özel Maybach tasarım öğeleriyle bezenmiş tamamen yeni Mercedes-Maybach S680’i tanıttı. Kendisi aynı zamanda Mercedes’in ‘sözde’ 2019 yılında veda ettiği, güçlü bir 6.0 litrelik V12 çift turbolu motorla birlikte gelecek.

Mercedes-Maybach serisindeki en güçlü model olan S680 4MATIC, 630 hp güç ve 1.000 Nm tork üretiyor. 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ve dokuz vitesli 9G-Tronic şanzımanın yardımıyla, bu lüks sedan sizi sadece 4,4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza fırlatabilir.

Ön aksa %31 ve arkaya %69 tork dağılımı ile S680 dört tekerlekten çekiş sisteminin en iyi çekiş ve sürüş stabilitesini sunarken, aynı zamanda mümkün olan en yüksek sürüş konforunu sağladığı söyleniyor, ki buna şaşırmıyoruz.

Mercedes-Maybach S680, karşı aşamalı ses dalgaları kullanarak istenmeyen düşük frekanslı sesleri azaltan aktif yol gürültüsü önleme sistemi ile daha da geliştirilmiş. Bu özellik, yeni Burmester High-End 4D Surround Ses Sistemiyle birlikte geliyor.

Elbette, yeni S680 söz konusu olduğunda, ön tampondaki ve radyatör ızgarasındaki Maybach’a özel yazısının yanı sıra motor kaputu trim şeridi, aydınlatmalı gizli kapı kolları, önde ve arkada aydınlatmalı paslanmaz çelik Maybach kapı eşik panelleri gibi birçok önemli detay var.

Görsellerden bahsetmişken, müşteriler iki tonlu dış tasarım söz konusu olduğunda Mercedes-Maybach boya tablosundan toplam on renk kombinasyonu arasından seçim yapabilirler.

İç mekana gelince tavan döşemesi, gösterge paneli, gösterge paneli çevreleri, kolçaklar, torpido gözü, pencere çerçeveleri, sütunlar, güneşlikler, sırtlık cepleri ve hatta kapı eşiği paneli dahil olmak üzere neredeyse her yerde Nappa Deri kaplamalar sunuluyor. Ayrıca ahşap bir Designo sırtlık kaplaması, koltuklarda elmas dikişler, gümüş kaplı şampanya kadehleri ve şişe için soğutmalı bir bölme bulabilirsiniz.

Ayrıca, sürücünün arka kapıları uzaktan kontrol edebildiği ve böylece insan çabası olmadan (yokuşlarda bile) açılıp kapanabildiği, elektronik olarak çalıştırılan konforlu kapılar da mevcut. MBUX Interior Assist kullanılarak, kapıların kapanma hareketi basit bir el hareketiyle başlatılabilir veya durdurulabilir. Ayrıca, panoramik sürgülü açılır tavandaki arka stor perdeyi kontrol etmek için de aynı el hareketleri kullanılabilir.

Mercedes-Maybach’a göre, yeni S680 4MATIC, Bentley Flying Spur ve Rolls-Royce Ghost’a doğrudan rakip olacak. Almanya’da model, baz versiyon S Serisi’nin tam 2 katı olacak şekilde 217.323,75 €’ dan başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!