MOTOE’NİN GÜVENLİK ARACI BMW i4 M50 OLDU

MOTOE’NİN GÜVENLİK ARACI BMW i4 M50 OLDU

Yaklaşık iki ay önce BMW, “tamamen elektrikli bir aktarma organına sahip ilk M modeli” olarak tanımladığı i4 M50’nin örtüsünü kaldırmıştı. Otomobilin bu Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor, yani onu yollarda görmemize biraz daha zaman var.

Bu esnada Alman otomobil üreticisi, MotoE’de güvenlik aracı olarak i8’in yerini alacak yeni bir model ararken, şaşırmadığımız şekilde “BMW M’nin ilk tam elektrikli güvenlik otomobili” olacak olan i4 M50’ye karar verdiler.

Bavyeralılar duyuruyla birlikte otomobilin karanlık fotoğraflarını yayınladılar. EV’yi iş kıyafetleri içinde 15 Ağustos’ta Avusturya’daki Red Bull Ring’de yerel FIM Enel MotoE Dünya Kupası Grand Prix’sinde net bir şekilde göreceğiz.

Anlayabildiğimiz kadarıyla, standart görünümlü bir i4 karşımızda. Her yerinde özel bir üniforma giyiyor ve zorunlu ışıklar üstte ve hala orada bulunan ön ızgarada. Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda BMW, 544 hp güç üreten standart elektrik motorları barındıran kombinasyonun bulunduğunu ima ediyor.

MotoE’ye gelecek olursak; MotoGP ile bağlantılı olan yarış serisi hayatına epey olaylı başladı. 2019’da İspanya’nın Jerez kentinde gerçekleşmesi beklenen yeni serinin ilk yarışından hemen önce, pistte çıkan bir yangın, katılması gereken tüm motosikletleri yok etti.

Seri bundan sonra toparlandı ve ilk iki yarışı iptal ettikten sonra altı tanesini gerçekleştirdi. 2021 için ise, 15 Ağustos’ta Avusturya’da sondan üçüncüsü gerçekleşecek şekilde olmak üzere toplam 7 yarış planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!