Porsche 911 Carrera T, 2023’te Geri Dönüyor

Porsche 911 Carrera T,  2023’te Geri Dönüyor

Porsche, yeni 911 Carrera T’nin tanıtımıyla 911 ailesinde ‘touring’ anlamına gelen ve saf bir sürüş deneyimi sunan modellere atıfta bulunan ‘T’ armasını geri getirdi.

911 Carrera ve 911 Carrera S arasında yer alan model, öncekiyle aynı, yani 380 hp ve 450 Nm üreten ikiz çift turbo beslemeli 3.0 litrelik altı silindirli üniteye sahip. Bu motor yedi ileri manuel veya sekiz ileri otomatik şanzımana bağlanarak 0-100 km/s hızlanmasını 4,5 saniyede gerçekleştiriyor ve 291 km/sa maksimum hıza ulaşabiliyor.

Onu Porsche 911 ailesinde hafif bir rakip ve giriş seviyesi motora sahip türünün en hafifi yapan arka koltuk iptali, azaltılmış yalıtım, daha ince camlar ve daha hafif bir aküye sahiptir. Bunlar, PDK ile sipariş edildiğinde 911 Carrera’ya göre 35 kg hafiflemesine yardımcı oldu. Baz modelde artık mevcut olmadığından, manuel vites için sayıları karşılaştıramıyoruz.

Yeni 911 Carrera T’nin diğer öne çıkan özellikleri arasında, sürüş yüksekliğini 10 mm azaltan PASM Spor Süspansiyon, üç pedallı versiyonda mekanik arka diferansiyel kilitli Tork Yönlendirme, spor egzoz sistemi ve isteğe bağlı arka tekerlekten yönlendirme yer alıyor. Araç, sırasıyla 245/35 ve 305/30 lastiklerle donatılmış 20 inç ön ve 21 inç Titanyum Gri Carrera S jantlar üzerinde yol alıyor ve dış kısımda Akik Grisi vurgular bulunuyor.

Ayrıca GT spor direksiyon simidi, standart dört yönlü Sports Plus Koltuklar, parlak siyah vurgular ve mat siyah dekoratif kaplama ile birlikte gelir. İsteğe bağlı olarak müşteriler, Kertenkele Yeşili veya Arduvaz Grisi emniyet kemerlerini, aynı renklerde ‘911’ logolu paspasları, Adaptive Sports Plus Koltukları ve genişletilmiş deri paketi opsiyon olarak alabilirler.

2023’te bir Porsche 911 Carrera T kullanmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!