PORSCHE’DEN TAYCAN’A KAPSAMLI GÜNCELLEME

PORSCHE’DEN TAYCAN’A KAPSAMLI GÜNCELLEME

Porsche başarılı elektrikli modeli Taycan’da ufak güncellemeler yaptı.

Model 17 standart renk sunarken Paint to Sample, Acid Green, Riviera Blue, Rubystone Red, Moonlight Blue Metallic ve Viola Metallic dahil olmak üzere 63 ek seçenek sunuyor. Bu yeterli çeşitlilik değilse, Paint to Sample Plus müşterilere “neredeyse tam bir özgürlük” veriyor. Çünkü üretici Taycan’ı bir müşterinin istediği neredeyse her şeyin (örneğin bir el çantası veya özel jet) renginde boyayabiliyor.

İç değişiklikler mütevazı ancak Taycan artık derin Android Auto entegrasyonuna sahip. Sesli asistan da doğal günlük konuşmaları daha iyi anlamak için geliştirildi, navigasyon sistemi artık bilgileri daha net gösteriyor ve rotaları daha hızlı hesaplıyor. Porsche ayrıca, “orta ekranın sol tarafında üç yerine beş menü seçeneği bulunduğundan ve simgeler ayrı ayrı düzenlenebildiğinden” otomobilin işletim sisteminin “biraz yenilendiğini” belirtti.

Taycan, artık Uzaktan Park Asistanı ile donatılabiliyor. Bu da direksiyon başında sürücü olmasa bile aracın kendi kendine park etmesini sağlar.

Porsche’nin açıkladığı gibi, sistem park yerlerini otomatik olarak algılar ve aracın ultrasonik sensörlerini ve kameralarını kullanarak mesafeleri ölçer. Sistem yeterli yer olduğunu belirlerse sürücü araçtan çıkıp Porsche Connect uygulamasındaki bir düğmeye basarak Taycan’a kendisini park etmesini sağlar.

Porsche ne kadar ek menzil bekleyebileceğimizi söylemedi. Ancak modelin, Normal ve ekstra menzil modlarında dört tekerlekten çekişli versiyonlarda ön elektrik motorunun neredeyse tamamen devre dışı bırıakılması da dahil olmak üzere “kapsamlı teknolojik gelişmelerden” yararlandığını kaydetti. Model ayrıca, seyir halindeyken veya dururken arka elektrik motorunu “kapatır” ve sürücünün güce ihtiyacı olduğunda milisaniyeler içinde yeniden başlatır.

Ayrıca, Turbo Şarj Planlayıcı daha kısa sürede hızlı şarj ve daha yüksek şarj seviyesi sağlamak için pili biraz daha yüksek bir sıcaklığa ısıttığından, termal yönetim ve şarj işlevleri de iyileştirildi. Şirket ayrıca, “elektrikli bileşenlerden gelen atık ısı, pil sıcaklığının düzenlenmesi için artık daha da fazla kullanılıyor” diyor.

2022 Taycan ve Taycan Cross Turismo Eylül ayında üretime girecek.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!