RANGE ROVER SPORT SVR ULTIMATE EDITION TANITILDI

RANGE ROVER SPORT SVR ULTIMATE EDITION TANITILDI

Yeni nesil Range Rover Sport üzerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor ancak şirket, yeni Range Rover Sport SVR Ultimate Edition’ı tanıtarak mevcut modeli es geçmedi.

Land Rover Special Vehicle Operations tarafından hazırlanan model, Gloss Maya Blue, Gloss Marl Grey ve Satin Ligurian Black olmak üzere üç farklı renkte sunuluyor. İlk iki rengin Ultimate Edition’a özel olduğu belirtiliyor ve “yoğun, bir yıldız benzeri ışıltı için muhteşem bir cam pul teknolojisine” sahip olduğu söyleniyor.

Hangi rengin seçildiğine bakılmaksızın, tüm Ultimate Sürümlerinde kontrast oluşturan Narvik Black tavanın yanı sıra Fuji Beyaz kenarlarla kontrast oluşturan siyah, dokulu “Range Rover” yazısı bulunuyor. Fuji Beyazı, ön çamurluk havalandırmalarında da görülebilir.

Diğer öne çıkan özellikler arasında karbon fiber kaput, ızgarada, aynalarda ve bagaj kapağı kaplamasında Narvik Black vurgular yer alıyor. Alıcılar ayrıca siyah kaliperli yüksek performanslı bir fren sistemi ile desteklenen 22 inçlik alaşım jantları bulacaklar.

SV Bespoke ekibi özel B sütunu logoları, direksiyonda siyah anotlanmış metal vites kulakçıkları ve aydınlatmalı “Ultimate Edition” eşik plakaları bulunuyor. Müşteriler görünüşe göre döşeme seçeneklerine sahip olacaklar ancak şirket, Windsor deri ve süet kumaştan SVR kabartmalı performans koltuklarına sahip Ebony ve Cirrus iç mekanını tavsiye ediyor.

Süperşarjlı 5 litrelik V8 motor, modelin “şimdiye kadar üretilmiş en hızlı, en güçlü ve en dinamik Land Rover” olmasını sağlıyor. 575 hp ve 700 Nm tork sayesinde Range Rover Sport SVR 4.3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkıyor ve sonunda 283 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Range Rover Sport SVR Ultimate Edition, önümüzdeki ay Salon Privé’de ilk kez görücüye çıkacak, ancak şimdiden siparişe açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!