Redux’un M3’ü büyük beğeni topluyor.

Redux’un M3’ü büyük beğeni topluyor.

Otomobil tutkunlarının en sevdiği otomobiller arasında genellikle yer alan BMW E30 M3, Redux tarafından bir restorasyon geçirdi ve çok daha özel bir otomobil formuna kavuştu. Gelin Redux’un E30 M3 yorumuna birlikte bakalım.

Öncelikle bir E30 M3’e sahipseniz, onu Redux’a emanet edip tüm bu iyileştirme işlemlerini yaptırabiliyorsunuz. Eğer bir E30 M3’ünüz yok ise Redux sizin için bir E30 M3 buluyor ve otomobil ücretini de faturanıza yansıtıyor. Daha sonra otomobil en ince ayrıntısına kadar inceleniyor ve değiştirilmesi gereken veya tamir edilmesi gereken parçalar belirleniyor. Bu belirleme işleminden sonra otomobil neredeyse tamamen sökülüyor. Önceden belirlenen eski parçaların yerine yenileri takılıyor, problemli parçalar tamir ediliyor ve otomobil toplanmaya başlanıyor. Bu süreçte otomobilin boyası bile tamamen kazınıyor.

Daha sonra otomobilin motorunun işlemleri başlıyor. 2.3 litrelik 4 silindirli turbo benzinli M3 motoru, 2.5 litreye çıkarılıyor. Daha sonra motora BMW Motorsport krank milleri ekleniyor. Daha büyük bir radyatör ve soğutma ile görevli birkaç ara soğutucu daha motora entegre ediliyor ve yapılan diğer iyileştirmelerle birlikte toplamda 397 beygir güç üreten bir S14 ortaya çıkmış oluyor. Fren kısmında ise AP Racing’in 330 milimetrelik 6 pistonlu frenleri otomobile entegre ediliyor. Eğer çelik frenler size yeterli gelmiyorsa karbon seramik fren de seçebiliyorsunuz.

Tüm bu yürüyen ve motor geliştirmeleri tamamlandıktan sonra otomobil uzman pilotlar tarafından test ediliyor ve eğer herhangi bir problem yoksa, otomobil boyanmaya başlıyor. Zımpara, boya ve astar işlemlerinden sonra otomobilin boyası uzman kişiler tarafından en ince ayrıntısına kadar kontrol ediliyor. Eğer en ufak bir hata bulunursa otomobil, tekrardan boya atölyesine dönüyor.

En son olarak otomobilin içi özelleştiriliyor. Alcantaralar, deriler, dijital bir gösterge paneli gibi detaylar otomobilin iç mekanındaki yerlerini alıyorlar. İnsan elinin özelliği ile işlenen her bir detay otomobilin içini daha da eşsiz yapıyor.

Sadece 30 adet üretilecek bu özel BMW E30 M3’ün fiyatını ise ancak ciddi bir alıcı olduğunuzda öğrenebiliyorsunuz. Redux otomobili 18 ile 24 ay arasında teslim etmeyi taahhüt ediyor. Bu süre bile otomobilin ne kadar ince bir işçiliğe sahip olduğunu kanıtlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!