SVR’lar elektrikleniyor!

SVR’lar elektrikleniyor!

Dünyanın önde gelen üç Alman premium markasının performans departmanları olan, AMG, M ve Audi Sport gelecekteki modellerinde elektriğin gücünden faydalanacağını açıklamıştı. Mercedes-AMG 800 beygir civarında güç üretecek yeni modellerinde elektrik gücünün olacağını belirtmişti. Audi Sport meşhr 4.0 litrelik V8 makinesini kısa ve orta vadede elektrik gücü ile tanıştırabileceğini ima etmişti. BMW M tarafında ise 4 ve 7 serilerinin en güçlü versiyonları elektrikli modeller olacak.

Jaguar ve Land Rover’un sportif versiyonlarını yaratan ”Special Vehicle Operations” isimli departmanı ise bu gelişmeleri yakından takip ediyor. SVR ismiyle tanıdığımız modellerin geliştirilmesinden sorumlu olan Michael van der Sande konuyla ilgi açıklamalarda bulundu. Sande, ”Elektrifikasyon kesinlikle gündemimizde” dedi. F-Type ve F-Pace SVR ise elektrik gücüyle tanışacak olan ilk modeller olabilirler.

Son dönemde çok fazla haberi yapılan tam elektrikli I-Pace’in ise SVR logosu taşıyan güçlü bir versiyonu şu an da planlar dahilinde değilmiş. Bunun dışında şirket amiral gemisi modeli olan XJ’nin de tam elektrikli bir versiyonu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu sene içinde tanıtılacak XJ’nin SVR logosuna bir versiyonu da yollara çıkabilermiş.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!