Yeni Bentayga resmi olarak tanıtıldı.

Yeni Bentayga resmi olarak tanıtıldı.

İlk tanıtıldığı günden itibaren tasarım konusunda eleştirilen Bentayga’nın satış rakamları ise eleştirilerin tersine çok yüksekti. 2021 yılında satışa sunulacak olan makyajlı Bentayga, olarak tanıtıldı. Devasa değişikliklerin olmadığı yeni Bentayga’yı gelin birlikte inceleyelim.

Ön tasarımdaki farklılıklara baktığımızda, çok fark edilmese de güncellenmiş bir ızgara bulunuyor. Eskisine göre daha büyük ve daha dik olan bu ızgara, Bentley’in geleneksel yüzünü vurgulamaya devam ediyor. Yeni Matrix LED farlar da eski farlara göre çok daha şık ve teknolojik duruyor. Ön tampon ise artık çok daha agresif bir formda. Ön tasarımın ufak bir parçası olan silecekler de artık ısıtmalı olarak geliyor. Otomobilin profilinde ise neredeyse her şey aynı. Bentayga’ya daha çok yakışan 22 inçlik jantlar tek yenilik olarak görülebilir.

Otomobilin arka tasarımı ise en çok değişikliğinin bulunduğu yer olarak dikkat çekiyor. Tamamen yeni bir bagaj kapağı, tamamen yeni Continental GT’ye benzeyen arka stoplar, yeni arka tampon ve oval formlu egzoz çıkışları Bentayga’nın arka tasarımını çok daha iddialı bir hale getirmeyi başarmış.

Otomobilin içi ise eski Bentayga’ya göre çok daha teknolojik bir hal almayı başarmış. Tamamen dijital gösterge paneli, yeni 10.25 inçlik multimedya ekranı, yeni direksiyon tasarımı, Bentley’de ilk kez kullanılmaya başlanan yeni trimler iç mekanda dikkat çeken farklılıklar diyebiliriz. Arka koltuklarda oturanlar için de yenilikler bulunuyor. 100 mm artan diz mesafesi, 5 kişilik versiyonda gelen soğutmalı arka koltuklar ve arkadaki yolcular için sunulan daha büyük bir tablet gibi özellikler, Bentley’in arkada oturanları çok daha fazla düşünmeye başladığını kanıtlıyor.

Bentley, yeni Bentayga’yı ilk olarak 4.0 litrelik çift turbo V8 bir makine ile pazara sunacak. Bu makine toplamda 550 PS ve 770 Nm güç üretecek. Daha sonra 6.0 litrelik W12 ve Plug-in hibrit versiyon pazara sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!