Maserati Pistlerle Sınırlı Project24 Hypercar’ın Daha Fazlasını Gösterdi

Maserati Pistlerle Sınırlı Project24 Hypercar’ın Daha Fazlasını Gösterdi

Birkaç ay önce Maserati, Project24’ü üç farklı resmi eskizlerle tanıttı ve şirket şimdi, piste özel sınırlı üretim hiper otomobilinin birkaç illüstrasyonuyla geri döndü.

Ek görüntülerle Maserati, Fuoriserie adlı özelleştirme programını öne çıkarmak istiyor. 62 adet olarak üretilecek olan Project24, Maserati’nin her birini saygılı sahibinin tercihlerine göre inşa ettiği “en özel yapım seviyesinden” yararlanıyor.

Yeni çizimler, koyu mavi tonlu, oldukça aşırı ve “çoklu ayarlanabilir” aero parçalarında bol miktarda açıkta kalan karbon ile birleştirilmiş bir modeli gösterirken, ayna kapaklarında ve kelebek kapılarda İtalyan bayrağı mevcut. Project24, aynı karbon fiber şasiyi paylaşan MC20 süper otomobilini baz alıyor olabilir, ancak MC20 GT2 yarış arabasına kıyasla bile daha radikal görünen karbon fiber ve doğal fiberlerden yapılmış tamamen yeniden tasarlanmış bir gövdeye sahip.

Project24 sokaklarda yasal değil. Bu nedenle karayolu taşıtları yönetmelikleri ile kısıtlı da değildir. Bu durum da, Maserati tasarımcılarının yalnızca hayal güçleri ve fizik yasaları ile sınırlı olan daha agresif ve benzersiz bir şey yaratmalarına izin verdi. Öne çıkan özellikler arasında tamponun çok altına yerleştirilmiş ince farlar, kaputtaki büyük kepçe, ısmarlama merkez kilitli 18 inç alaşım jantlardaki aero kapaklar, büyük bir spoylere giden F1 tarzı merkezi kanatçık ve markanın logosu da olan trident şeklindeki LED stop lambaları.

Benzer şekilde kabin de motor sporları odaklı. İç mekanın çizimlerini görmedik ancak Maserati, takla kafesi, entegre ekranlı karbon fiber direksiyon simidi, birkaç düğme ve sürücü için altı noktalı bir yarış koltuğu olduğunu söyledi. Dikkat edin, yolcu koltuğu, telemetri için ekstra ekranlar ve arka görüş kamerası gibi isteğe bağlıdır.

Çift turbo beslemeli 3 litrelik kuru karterli V6 motor, 730 hp üretecek şekilde ayarlandı ve bu da onu bugüne kadarki en güçlü model haline getiriyor. Güç, altı vitesli sıralı şanzıman ve mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel aracılığıyla arka aksa iletiliyor. 1.250 kg’ın altındaki düşük ağırlıkla birleştirildiğinde artan güç çıkışı, 1,69 kg/hp’lik geliştirilmiş bir güç-ağırlık oranıyla sonuçlanır. Tahmin edilebileceği gibi şasi de, yeni bir ayarlanabilir süspansiyon kurulumu ve daha güçlü Brembo CCMR frenlerle pist için özel olarak ayarlandı.

Fiziksel modelin piyasaya çıkışına yakın bir zamanda yaklaşırken, Maserati’nin Project24 için daha fazla fotoğraf ve bilgi sunmasını bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!