Zero Labs, restorasyon projeleri için üçüncü nesil elektrikli platformunu tanıttı

Zero Labs, restorasyon projeleri için üçüncü nesil elektrikli platformunu tanıttı

Klasik otomobillerden elektrikli restorasyon projeleri çıkaran Zero Labs Automotive, artık araç dönüşümlerinin altyapısı olacak üçüncü nesil EV platformunun ayrıntılarını paylaştı. Zero Labs, önceki platformuna kıyasla 2.000’e yakın tescilli geliştirme ile müşterilerine içten yanmalı motorlu klasik araçlarının yeni EV versiyonlarını sunmaya başladı ve gelecek planları hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı.

Merkezi Hawthorne, California’da bulunan Zero Labs Automotive, elektrikli araçlara benzersiz bir yaklaşım getiren bir EV tasarım ve mühendislik şirketi. 2015 Yılındaki kuruluşundan bu yana şirket, mevcut klasikleri sıfır emisyonlu mobilite araçlarına dönüştürmek için yola çıktı.

Mevcut araçların bu elektrikli yeniden doğuşu, yalnızca daha sürdürülebilir değil, aynı zamanda birçok ülke bu 2020’lerin sonundan önce içten yanmalı motorlu klasik araçları yasaklayacağı için aynı zamanda zorunlu. Zero Labs kurucusu ve CEO’su Adam Roe, dönüşümlerin elektrikli otomobillerin benimsenmesi için neden hayati olduğunu şu şekilde açıkladı:

“Müşterilerimizin çoğu zaten günlük araç olarak bir EV’ye sahip, ancak yeni plastik elektrikli araçların ‘ruhu’ veya kişisel bir geçmişle herhangi bir bağlantısı olmadığını düşünüyorum. Modern elektrikli otomobiller ile sevdiğiniz geçmiş ve ihtiyaç duyduğumuz gelecek arasındaki büyüyen uçurumu kapatma aşamasında devreye biz giriyoruz. Yeni nesil klasik elektrikli araçlarımızın, var olanlar arasında en iyisi ve aynı zamanda son derece güvenli.”

Geçen yıl Zero Labs, her aracın klasik görünümünü korurken birinci nesil Ford Bronco ve Land Rover Series III’ü modern malzemeler kullanarak elektrikli versiyonlara dönüştürerek dikkat çekmişti. Bu materyaller, havacılık sınıfı karbon fiber bileşenleri ve Zero Labs’in benzersiz elektrikli platformunu içeriyordu.

Geçtiğimiz Nisan ayında, 50 yaşındaki Ford Bronco’yu sadece 24 saat içinde EV platformuna dönüştürdüğü Zero Labs’den bir görüntü paylaşıldı. O zamanlar bunu bilmiyorduk, ancak Zero Labs bu dönüşüm sırasında 3. nesil EV platformunu test ediyordu. Aynı platform, bugün Zero Labs müşterileri için klasik EV dönüşümlerine tamamen entegre ediliyor.

Zero Labs bugün, ayarlanabilir sürüş yüksekliği kontrolü, otomatik algılamalı kremayer ve pinyon direksiyon ve tek pedallı sürüş gibi yükseltilmiş performans sunan en yeni nesil EV platformunun ayrıntılarını paylaştı.

Zero Labs, bağımsız ön ve arka süspansiyonun ve 600 hp üreten çift motor konfigürasyonunun artık 3. jenerasyon ile standart olarak geldiğini duyurdu (eskiden opsiyondu). Zero Labs EV’ler artık 400 km’den fazla menzil ve opsiyonel olarak Seviye 3 DC hızlı şarj vaat ediyor. Zero Labs, aynı zamanda pilini ve yazılımını, güç ve performansta gelecekteki iyileştirmeleri öngörerek ileride geliştirilebilecek şekilde tasarladı.

Bu yeni iyileştirmeler, Zero Labs’in şu anda 1966-77 Ford Bronco, Land Rover Series III ve Defender 110’ları içeren klasik dönüşümlerini satın alan müşteriler tarafından tercih edilebilir.

Ayrıca Zero Labs, 2022’nin başlarında yolda yeni bir üretim modeli duyurdu. Ancak bunun ne olacağını henüz bilmiyoruz. CEO Adam Roe’ya elektrikli spor otomobiller için herhangi bir planları olup olmadığını sorduk, evet dedi ve ekledi: “Ancak henüz değil.”

Yukarıda bahsettiğimiz baştan sona dönüştürülmüş EV’lere ek olarak Zero Labs, artık üçüncü nesil altyapı kullanılacak sadece bir platform dönüşümü de sunuyor. Yani gövde ve kabin iyileştirmeleri olmadan sadece içten yanmalı motordan elektriğe geçilebilecek. Şirket, tamamen elektrikli otomobillerinin 2022 ve 2023 için siparişlerinin çoğunun 350 bin dolarlık ortalama fiyat etiketine rağmen dolduğunu da itiraf etti.

Roe, Zero Labs’in on binlerce talep aldığını, ancak mevcut üretim kapasitesi göz önüne alındığında şu anda bunun küçük bir kısmını üretmekle sınırlı olduklarını söyledi. Bununla birlikte, Zero Labs platformunu ölçeklendirmek için yatırımcılar ve üretim ortaklarıyla birlikte çalışmaların devam ettiğini öğrendik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!